Spotkanie z Rafałem Skąpskim

calendar_today 26.09.2023
schedule17.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85)

26 września o godzinie 17.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. św. Wincentego 85 odbędzie się spotkanie z Rafałem Skąpskim – redaktorem wspomnień i wnukiem Zofii Skąpskiej, autorki „Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie”.

Rafał Skąpski jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Przez wiele lat był prezesem spółki Targi Książki – organizatora Warszawskich Targów Książki i innych wydarzeń targowych w Gdyni, Warszawie, Katowicach. Przez 10 lat był dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego (2005–2015), a przez 3 lata – wiceministrem kultury (2001–2004).

Autor wielu publikacji poświęconych m. in. kulturze, historii genealogii. Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach „Twórczości”, „Przeglądu”, „Sądeczanina”, „Stolicy” i „Zdanie”. Od roku jest sekretarzem Rady Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Regulamin spotkaniaplakat promujący spotkanie z Rafałem Skąpskim; na plakacie zdjęcie książek z cyklu Dziwne jest serce kobiece

Uprzejmie informujemy, że z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.