Czwartek poetycko-muzyczny

calendar_today 25.04.2024
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

Gościem specjalnym „Czwartku poetycko-muzycznego” będzie Piotr Woźniak – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, a przede wszystkim charyzmatyczny wokalista.

W czasie koncertów Piotr prezentuje zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt (Dom na dachu, Tata Adama) oraz fragmenty recitalu Jak ze źródła, złożonego z polskich piosenek z lat 70. (m.in. Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Marka Grechuty).

Jako ciekawostkę warto dodać, że Piotr Woźniak był również gościem specjalnym Katie Meluy podczas jej koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie.

Przykładowe piosenki Piotra Woźniaka:
Siedem gór

Przyjście

Compañero

Koncert Piotra Woźniaka poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z grupy poetyckiej Akant – Anny Saciuk-Nowak i Bożeny Anny Śmierzyńskiej, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadzi i rozpocznie krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

akant czwartek poetycko-muzyczny

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.