Wernisaż Małgorzaty Stelmach

calendar_today 05.04.2024
schedule17.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

Już 5 kwietnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert na wernisaż Małgorzaty Stelmach.

Małgorzata Stelmach dla wszystkich Małgosia. Jest mamą dwóch świetnych synów i żoną z długim stażem. Z zawodu fryzjerka z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem. Malowaniem i robieniem prac artystycznych zajmuje się od młodych lat z małymi przerwami. Inspiracja do malowania przyszła od dziadka, który malował obrazy. Od trzech lat tworzy i maluje farbami akrylowymi z wykorzystaniem masy gipsowej, tak powstają maski. Wszystko, co zwróci jej uwagę (różne faktury), może zostać wykorzystane do nowych technik plastycznych.

Nie jest profesjonalną malarką, ale wiele rzeczy jest dla niej inspiracją i gdy pojawia się wizja, to od razu zostaje przełożona na płótno. Czerpie ze swej pasji dużo radości oraz satysfakcji, która jest odskocznią od życia codziennego.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac lokalnej artystki.

Wstęp wolny.

plakat wystawa stelmach

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.