Spotkanie z Joanną Hempel w Czytelni Naukowej

calendar_today 09.11.2023
schedule17.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

9 listopada o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85) odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Joanną Hempel – Australijką polskiego pochodzenia, której sztuki były wielokrotnie wystawiane na deskach teatrów. „Księgi wojny i miłości” to debiut prozatorski; poruszająca historia rodziny Joanny Hempel, którą odkryła dzięki opowiadaniom swojej babci Wandy i ocalonym wspomnieniom przodków.

Spotkanie dodatkowo uświetni poetka Grażyna Kowalska, która przeczyta wybrane fragmenty powieści.

Oprawa muzyczna: Jacek Boduła (bard, gitarzysta)
Prowadzący: Jan Rychner, prezes Klubu Literackiego „Nasza Twórczość”, poeta, członek ZAiKS-u

Wstęp wolny. Zapraszamy!

plakat promujący spotkanie autorskie z Joanną Hempel

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.