Spotkanie autorskie z Adrianną Szymańską-Zacheją


calendar_today 15.05.2024
schedule17.30
location_onWypożyczalnia nr 130 o profilu pedagogicznym (ul. św. Wincentego 85)

Zapraszamy na premierowe spotkanie autorskie z Adrianną Szymańską-Zacheją dotyczące jej piątej książki pt. Dzwonek na długą przerwę.

Jest to obyczajowa powieść z gatunku Young Adult (16+) poruszająca ważne problemy społeczne, m.in.: prześladowanie rówieśnicze, przemoc szkolną, homofobię, rasizm, eskalację agresji. Zjawiska, o których trzeba mówić i reagować na nie.

Wydarzenie poprowadzi dziennikarka Malwina Kossela.

Wcześniej będzie możliwość zakupu egzemplarzy.

Adrianna Szymańska-Zacheja. Rocznik 93. Polonistka. Autorka czterotomowej serii Domek (fantastyka obyczajowa). Codziennie ulepsza swój warsztat pisarski. Ostatnio znowu chodzi do liceum. Miłośniczka muzyki lat 2000 i queerowych powieści. Uwielbia łamać tabu, zaglądać w ciemne miejsca, tworzyć dynamicznych bohaterów i oddawać głos tym, którzy go nie mają. Najchętniej pisze o społeczności LGBT+.

Opis od Wydawnictwa Spisek Pisarzy:

„Wataha”, czyli Wagan i jego paczka, chociaż wieczorami wymiata na placu rynkowym w tańcu ognia, w szkole jest dręczona przez „elitę” – bogatych uczniów, dla których przemoc to forma rozrywki. Druga klasa przynosi zarówno eskalację rówieśniczej agresji, jak i niespodziewane sojusze; u progu dorosłości nic nie jest czarno-białe, zwłaszcza gdy płonie młodzieńczą pasją.

Poszukiwanie własnej tożsamości oraz walka z narastającą przemocą rozgrywają się tu na tle sensualnej, buntowniczej muzyki początku tysiąclecia, żółtego okienka Gadu-Gadu, tajemniczych kręgów w zbożu i gęstej atmosfery niewielkiej mieściny. Możecie być pewni, że podlany naftą i podpalony Dzwonek na długą przerwę powiedzie was niczym Prometeusz poprzez szaloną, intensywną młodość roczników 90. ku odpowiedzi na najbardziej fundamentalne pytania. W czasach, gdy jeszcze nie szukało się ich tak chętnie w internecie, lecz w drugim człowieku.

 

mockup okładka książka dzwonek na długą przerwę Adrianna Szymańska-Zacheja