Czwartek poetycko-muzyczny – koncert duetu JAŚMIN


calendar_today 22.02.2024
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

Najbliższy „Czwartek poetycko-muzyczny” będzie okazją do wysłuchania koncertu wyjątkowego duetu wokalno-instrumentalnego JAŚMIN.

JAŚMIN tworzą:
Agata Gałach – aktorka i wokalistka musicalowa, laureatka wielu festiwali piosenki poetyckiej oraz poezji śpiewanej; w 2020 r. wydała płytę „Katapulty”
Karolina Sienkiewicz – skrzypaczka i kompozytorka, występowała m.in. w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus i Sinfonia Varsovia.

W 2023 r. ukazała się płyta duetu JAŚMIN pt. „Sploty”. Album promowały piosenki: „Zapukała do mnie miłość” (utwór długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów Radia Dla Ciebie) oraz piosenka „Ten pierwszy raz”, która trafiła na prestiżową playlistę „Equal Polska” na Spotify.
JAŚMIN zapraszano także do występów w programach telewizyjnych – w programie „Dzień Dobry TVN” zaprezentował m.in. piosenkę pt. „Słoneczniki”: https://www.youtube.com/watch?v=TPHF4s9L0LE

JAŚMIN łączy klasyczne instrumentarium, takie jak skrzypce i gitara, z poetyckimi tekstami o kobietach, o ich obawach, o przezwyciężaniu codziennych trudności, o odwadze w spełnianiu swoich marzeń i o życiu w zgodzie z naturą.

Wybrane teledyski Jaśminu:
– „Przyszłość jest kobietą”: https://www.youtube.com/watch?v=Hv115eUCVT4
– „Wołanie Gai”: https://www.youtube.com/watch?v=UrPjXRFSpuM
– „Słoneczniki”: https://www.youtube.com/watch?v=iYE5UQspvJc&t=158s

Koncert duetu JAŚMIN poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z grupy poetyckiej Akant – Anny Wiktorzak i Danuty Ziębińskiej, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadzi i rozpocznie krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

na plakacie zdjęcia artystek duetu Jaśmin i Jacka Gutrego

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.