Czwartek poetycko-muzyczny – koncert Marka Majewskiego


calendar_today 07.12.2023
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85)

Zapraszamy na występ Marka Majewskiego – śpiewającego poety, satyryka, felietonisty, wieloletniego artysty kabaretów „Pod Egidą” i „60 minut na godzinę”.

W czasie grudniowego „Czwartku poetycko-muzycznego” Marek Majewski  zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty „Dopiero teraz” oraz najpopularniejsze autorskie piosenki kabaretowe i ballady.

W latach 1990–2008 był współautorem politycznych szopek noworocznych emitowanych w Telewizji Polskiej. Jego teksty były publikowane na łamach tygodników „Wprost”, „Newsweek” i dziennika „Polska”. Współpracował z Programem III Polskiego Radia jako autor i prezenter cyklu „W poszukiwaniu straconego sensu”.

W dorobku wydawniczym Marka Majewskiego na szczególną uwagę zasługują autorskie płyty „Piosenki dziecinne” (1998), „Czasy lewej kasy” (2005), „Szantyryk szantymentalny” (2008), „Tylko z gitarą” (2011), „Lepiej” (2018). Marek Majewski jest również autorem książki „Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata” (2010) oraz wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”. W telewizyjnym programie dla dzieci „Ciuchcia” stworzył postać Pana Poety.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch panów z grupy poetyckiej Akant – Jana Kulika i Kazimierza Nowackiego, którzy przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.

na plakacie zdjęcia Marka Majewskiego i Jacka Gutrego - artystów, którzy wystąpią 7 grudnia w czytelni naukowej nr I przy ul. św. Wincentego 85