Czwartek poetycko-muzyczny w Czytelni – koncert Mateusza Rulskiego


calendar_today 19.10.2023
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85)

Zapraszamy na występ Mateusza Rulskiego – wokalisty, gitarzysty, tekściarza, tłumacza i dialogisty.

Podczas czwartkowego spotkania Mateusz zaprezentuje wybrane utwory ze swoich autorskich płyt „Protopłyt” i „Saute” oraz kompozycje ulubionych autorów zagranicznych. Zachęcamy do wysłuchania występu tym bardziej, że piosenki zabrzmią przy akompaniamencie gitary, którą to sztukę nasz gość opanował w stopniu mistrzowskim.

Mateusz Rulski jest laureatem wielu festiwali piosenki autorskiej i poetyckiej, w tym Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów „SMAK”, Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA, Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, Festiwalu Poetycka Dolina, Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie.

Mateusz Rulski jest też tłumaczem książek, takich jak: „Arcydzieło” Toma Hanksa, „Wyspa” Bryony Pearce, „Las” Sharon Gosling, „Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze” Claire Cock-Starkey, „Mama od tortur” Ryana Greena, „Nasze małe okrucieństwa” Liz Nugent czy „Gdy ogień gaśnie” Willa Hilla.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch poetów z grupy poetyckiej Akant – Kazimierza Nowackiego i Jana Kulika, którzy przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej i autorskiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty konkursowe odbywające się w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton”, Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA czy Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”.

plakat promujący październikowy czwartek poetycko-muzyczny