Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Pro Arte w SPS 99


10 listopada 2022 r. z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 przy ul. Bartniczej 2 odbył się koncert pieśni patriotycznych pt. „Gdzie patrzysz – Polska” w wykonaniu zespołu Pro Arte.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu polskiego. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać wiązanki piosenek związanych z różnymi regionami Polski. Zaprezentowane również zostały popularne polskie tańce ludowe, takie jak krakowiak czy kujawiak. Podczas koncertu przypomniano o najznamienitszych Polakach, których dokonania rozsławiły nasz kraj na cały świat, a także przywołano polskie symbole narodowe. Duża część koncertu była poświęcona Marszałkowi Piłsudskiemu i Legionom Polskim.

Piosenki tak dobrze znane i lubiane sprawiły, że uczniowie chętnie przyłączyli się do śpiewu artystów. W szkole zapanowała atmosfera prawdziwego świętowania i radości. Dzieci wyraziły swój entuzjazm i zadowolenie z występu, nagradzając zespół gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy artystom z Pro Arte za pięknie przygotowany i przeprowadzony koncert.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego - godło Polski (orzeł) i nazwa ministerstwa, pod nią podkreślenie biało-czerwoneDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Co z tymi śmieciami?” – warsztaty w SPS99

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w SPS 99

„Jak powstaje książka?” – warsztaty w SPS nr 99

„Nie tylko mamy mają swoje święto” – warsztaty w SPS 99

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w SPS 99

„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99