„Jak powstaje książka?” – warsztaty w SPS nr 99 im. Małego Powstańca

Po przerwie wakacyjnej wróciliśmy do działań realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki” i już 15 września 2022 roku w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca odbyło się  spotkanie pn. „Jak powstaje książka?”. Były to warsztaty biblioteczne prowadzone przez Panią bibliotekarkę połączone z dwoma miniwarsztatami plastycznymi, które przeprowadziła artystka-plastyczka Pani Julia Konieczna. Do udziału w zajęciach przystąpiły dwie grupy uczniów, najpierw grupa młodsza uczniów a następnie  grupa starsza.

Na przykładzie tekstu legendy „Jan III Sobieski i Dąb Bartek” dzieci poznały etapy powstawania książki oraz specyfikę pracy ilustratora. W części praktycznej uczestnicy stworzyli swojego bohatera ilustracji. Każda postać była obdarzona szczególną supermocą, którą należało w swojej pracy uwzględnić. Do wykonania zadania potrzebny był przedmiot do odrysowania (np. kubek, klucz) oraz różnego rodzaju materiały plastyczne (kredki, flamastry, krepiny, papiery kolorowe itp.) oraz dużo wyobraźni i kreatywności.

Powstałe na warsztatach prace świadczą o tym, że zajęcia udały się wspaniale, dzieci bawiły się znakomicie, a efekty ich twórczości można zobaczyć w naszej galerii.

Podczas spotkania uczestnikom zaprezentowana została książka E. Perry pt. „Nie lubię książek. Koniec i kropka”.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Nie tylko mamy mają swoje święto” – warsztaty w SPS 99

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w SPS nr 99

„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99

Uprzejmie informujemy, że 26 kwietnia (piątek) z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.