„Nie tylko mamy mają swoje święto” – warsztaty w SPS 99


„Nie tylko mamy mają swoje święto” to kolejne warsztaty, które odbyły się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca” w ramach projektu „Równi wobec książki”.

Data 23 czerwca w polskim kalendarzu zarezerwowana jest dla ojców. Tego dnia obchodzimy Dzień Taty. To drugie święto po Dniu Mamy, podczas którego możemy naszym rodzicom dać wyraz wdzięczności za miłość i opiekę.

Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, że za sprawą Sonory Smart Dodd, córki weterana wojny secesyjnej Williama Smarta, zaczęto obchodzić Dzień Ojca. I tak pierwsze obchody w USA miały miejsce 19 czerwca 1910 r. W Polsce Dzień Taty celebruje się od 1965 roku.

Na zakończenie uczniom przeczytano: „Tata umie prawie wszystko” G. Jakobs i „Tato!” S. Nyhus. Dzieci wykonały własnoręcznie „Certyfikaty wspaniałego Taty”.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w SPS nr 99

„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99