„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99


W marcu odbyły się pierwsze warsztaty biblioteczne dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca, w ramach projektu pt. „Równi wobec książki”.

Temat spotkania brzmiał: „W poszukiwaniu dzikiej przyrody”. Tematyka dzikiej przyrody nie bez powodu została poruszona w marcu, ponieważ w tym właśnie miesiącu obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. W czasie zajęć dzieci zostały zabrane w najdziksze zakątki Polski (Bieszczady, Rezerwat nad Tanwią, Krzywy Las) i świata (Park Narodowy Masai Mara, Park Narodowy Pantanal). Pani bibliotekarka wraz z uczniami rozmawiała o tym czym jest dzika przyroda, czemu jest ważna i jak można ją chronić.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentu książki Tomasza Samojlika pt. „Kryjówka rysia”.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!