„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99


W marcu odbyły się pierwsze warsztaty biblioteczne dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca, w ramach projektu pt. „Równi wobec książki”.

Temat spotkania brzmiał: „W poszukiwaniu dzikiej przyrody”. Tematyka dzikiej przyrody nie bez powodu została poruszona w marcu, ponieważ w tym właśnie miesiącu obchodzony jest Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. W czasie zajęć dzieci zostały zabrane w najdziksze zakątki Polski (Bieszczady, Rezerwat nad Tanwią, Krzywy Las) i świata (Park Narodowy Masai Mara, Park Narodowy Pantanal). Pani bibliotekarka wraz z uczniami rozmawiała o tym czym jest dzika przyroda, czemu jest ważna i jak można ją chronić.

Na zakończenie uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentu książki Tomasza Samojlika pt. „Kryjówka rysia”.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

Awaria linii telefonicznej w BD12 i W64
W związku z awarią linii telefonicznej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (obie placówki przy ul. Radzymińskiej 121) prosimy o ew. kontakt mailowy: bd12@multibiblioteka.waw.pl, w64@multibiblioteka.waw.pl.