„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Kto ty jesteś…” to temat kolejnego warsztatu bibliotecznego dedykowanego uczniom  Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca  w ramach projektu „Równi wobec książki”.

Nie bez powodu taki tytuł zajęć, gdyż maj jest miesiącem ważnych rocznic historycznych. I tak, 2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,  3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Podczas spotkania, uczniowie wraz z panią bibliotekarką rozmawiali o wartościach patriotycznych, symbolach narodowych oraz  wspólnie recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali pracę plastyczną – godło.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.