„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

W kwietniu odbyły się kolejne warsztaty biblioteczne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca, w ramach projektu „Równi wobec książki”.

Temat zajęć brzmiał „Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji”. Głównym celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania wierszy naszych polskich wieszczy. Uczestnikom zajęć zostały przybliżone sylwetki takich pisarzy jak: Agnieszka Frączek czy Dorota Gellner oraz mieli możliwość dowiedzenia się o tym, że np. Wanda Chotomska pisała swoje utwory w pozycji półleżącej, nie używała maszyny do pisania ani komputera, a Julian Tuwim pod koniec swojego życia stworzył kolekcję elementarzy dla dzieci z całego świata we wszystkich językach świata.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń przeczytał wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Liski”. Było to niezwykłe przeżycie, gdyż wiersz został przełożony na język AAC (ang. Augmentative and Alternative Communication, to ogół metod stosowanych do wsparcia komunikacji osób mających trudności w werbalnym komunikowaniu się).

Na szczególne podziękowanie za pomoc w przełożeniu na język aac wyżej wymienionego wiersza zasługują Panie logopedki z tejże szkoły.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Relacja z poprzedniego wydarzenia realizowanego w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99