„Co z tymi śmieciami?” – warsztaty w SPS 99


„Co z tymi śmieciami?” – to temat kolejnych warsztatów, które odbyły się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca w ramach projektu „Równi wobec książki”.

Na spotkanie przybyła Pani Joanna Mroczek – radna dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, która wspólnie z Panią bibliotekarką poprowadziła zajęcia o tematyce ekologicznej. Głównym tematem rozmów były śmieci i ich sortowanie. Uczniowie utrwalili sobie wiadomości o segregacji, jak również wyciągnęli wnioski, co trzeba robić, by ratować naszą planetę. Następnie Pani Joanna Mroczek przeczytała opowiadanie pt. „Opowieść o przybyszach z planety Folia” J. Bednarek.

Uczniowie zauważyli, że temat ekologii i ochrony środowiska nie jest obcy również innym autorom książek. Słuchaczom zostały zaprezentowane pozycje książkowe (m.in. „Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?” P. George, „Fuj! Jak mniej śmiecić” N. Jimenez, „Chrońmy przyrodę” M.  Salmanowicz), w których głównym zagadnieniem jest dbanie o przyrodę.

Na zakończenie spotkania uczestnicy wraz z Panią  Joanną Mroczek i Panią bibliotekarką wspólnie wykonali plakat promujący ochronę Ziemi.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego - godło Polski (orzeł) i nazwa ministerstwa, pod nią podkreślenie biało-czerwone

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Jak powstaje książka?” – warsztaty w SPS 99

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w SPS 99

„Nie tylko mamy mają swoje święto” – warsztaty w SPS 99

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w SPS 99

„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

„W poszukiwaniu dzikiej przyrody” – warsztaty w SPS 99