Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem w SPS nr 99 im. Małego Powstańca

8 czerwca 2022 r. w SPS nr 99 im. Małego Powstańca odbyło się spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem. Licznie zgromadzeni uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli przybycie pisarza. Przywiózł ze sobą wielkiego kartonowego pana Kuleczkę oraz ogromną walizkę, w której ukryte były różne niespodzianki.

Pan Wojciech Widłak opowiedział dzieciom o pracy autora, a także wyjaśnił, co pisarzowi jest potrzebne do tworzenia, jak powstają kolejne książki i skąd się biorą na nie pomysły. Przeczytał również jedno z opowiadań z tomiku „Pan Kuleczka. Skarby” pt. „Tik-tak” – czytaniu towarzyszyły pacynki kaczki Katastrofy i pieska Pypcia. Na koniec autor przedstawił dzieciom innego bohatera swoich książek, Wesołego Ryjka. Był też czas na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała wystawa prac dzieci, które narysowały pana Kuleczkę.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „Równi wobec książki”. Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt „Równi wobec książki” realizuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

godło Polski - orzeł, obok napis: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Równi wobec książki”:

„Kto ty jesteś…” – warsztaty w SPS 99

„Brzechwa, Tuwim, Konopnicka i kto jeszcze…, czyli Światowy Dzień Poezji” – warsztaty w SPS 99

Uprzejmie informujemy, że 26 kwietnia (piątek) z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.