Cmentarz Bródnowski – spotkania w SPS99 i spacery. Projekt „Tropiciele z Targówka”


W dniach 13–20 października 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca pogłębiali swoją wiedzę o cmentarzu Bródnowskim, biorąc udział w trzech spotkaniach i trzech spacerach prowadzonych przez Krzysztofa Gajdę – varsavianistę ze Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy Kolejka Marecka.

Podczas spotkań Pan Krzysztof przekazał ciekawe informacje dotyczące historii cmentarza oraz osób, które spoczęły na tej nekropolii, a także ich niezwykłych zdjęć, nagrobków, rzeźb i innych zdobień. Na spacerach młodzież przekonała się na własne oczy, że jeden z największych cmentarzy w Europie kryje wiele fascynujących tajemnic. Uczniowie w trakcie spacerów wykonywali zdjęcia, które zaprezentowane zostaną na wystawie przedstawiającej przewodniki po Targówku.

Spotkania i spacery zostały przeprowadzone w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”:

Spotkanie z Joanną Jagiełło

Targówek Fabryczny – spotkania w SPS99 i spacery

Spotkanie z Agnieszką Kazałą

Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Spotkanie z  Małgorzatą Strękowską-Zarembą