Spotkanie z Agnieszką Kazałą. Projekt „Tropiciele z Targówka”


W dniu 11 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca spotkali się z Agnieszką Kazałą – pisarką, malarką, graficzką, ilustratorką, mieszkającą i tworzącą na Targówku.

Na wstępie Autorka opowiedziała o sobie oraz o swoich książkach, których okładki można było obejrzeć na przyniesionym przez Nią banerze.

Następnie w teatrzyku Kamishibai Pani Agnieszka przedstawiła uczniom interesujące miejsca i ciekawostki związane z Targówkiem oraz próbowała rozwikłać pojęcie „niematerialnego dziedzictwa kulturowego”. Specjalnie na tę okazję stworzyła karty narracyjne do teatrzyku Kamishibai, aby w jak najbardziej obrazowy sposób wyjaśnić to zagadnienie. Bohaterami opowieści były zwierzątka, które dawały wskazówki uczniom na co mają zwracać uwagę przemierzając naszą Dzielnicę.

W drugiej części spotkania uczniowie zainspirowani opowieściami o Targówku wykonali ilustracje.

Na koniec Autorka wpisała się do księgi pamiątkowej Szkoły.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie podpowiedzi i sugestie Pani Agnieszki przyczynią się do powstania oryginalnych przewodników po naszej Dzielnicy.

Projekt „Tropiciele z Targówka” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”:

Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Spotkanie z  Małgorzatą Strękowską-Zarembą 

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!