Spotkanie z Joanną Jagiełło. Projekt „Tropiciele z Targówka”


16 października uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca mieli okazję spotkać się z Joanną Jagiełło – autorką licznych publikacji dla dzieci i młodzieży, laureatką nagród literackich, poetką, nauczycielką języka angielskiego, malarką, kompozytorką. To osoba o wielu twarzach artystycznych.

Pisarka na podstawie książki „Pamiętnik Czachy”, która od 2015 r. jest wpisana na Listę Skarbów Muzeum Sztuki Dziecięcej, oraz serii „Biuro Śledcze Trop Sekret” przekazała „Tropicielom z Targówka” cenne informacje o tym, co powinno znaleźć się w ich przewodniku po dzielnicy, jak stworzyć mapę najciekawszych i nieznanych miejsc Targówka, a także gdzie i jak wyszukiwać informacje o danej rzeczy, np. pomniku hulajnożystki.

W części praktycznej tego spotkania uczniowie mieli możliwość stworzenia planu okolicy, w której mieszkają. Autorka była pod dużym wrażeniem tak dużej wiedzy uczestników o ich otoczeniu.

Spotkanie było jednym z działań w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Relacje z poprzednich wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”:

Targówek Fabryczny – spotkania w SPS99 i spacery

Spotkanie z Agnieszką Kazałą

Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Spotkanie z  Małgorzatą Strękowską-Zarembą