Spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską. Projekt „Tropiciele z Targówka”


W dniu 29 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca spotkali się z Małgorzatą Karoliną Piekarską – autorką książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarką, poetką i z zamiłowania varsavianistką. Jej ukochanym miejscem w Warszawie jest Saska Kępa, gdzie mieszka i skąd pochodzi jej rodzina.

I to właśnie Saska Kępa stała się miejscem akcji książki pt. „Tropiciele”. Na przykładzie tego utworu Autorka pokazała uczniom, na co powinni zwracać uwagę przy tworzeniu swoich przewodników po Targówku. Poradziła przyszłym „tropicielom”, aby podczas spacerów rozglądali się i byli uważni, bo tuż za rogiem może znajdować się „coś”, co na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, a może mieć bardzo ciekawą historię. Pisarka zachęcała także słuchaczy do tworzenia własnych historii do napotkanych przedmiotów lub nieznanych miejsc.

W drugiej części spotkania uczniowie wykonywali ilustracje do czytanych fragmentów książki „Tropiciele”.

Jesteśmy pewni, że wszystkie podpowiedzi i wskazówki Autorki zaowocują ciekawymi przewodnikami po Targówku.

Zdjęcia ze spotkania

Projekt „Tropiciele z Targówka” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

pisarka podczas spotkania autorskiego

Relacja z poprzedniego wydarzenia realizowanego w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”:

Spotkanie z  Małgorzatą Strękowską-Zarembą