Dyplom za współtworzenie Tygodnia Międzypokoleniowego 2023

Serdecznie dziękujemy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” za dyplom. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny wzięliśmy udział w Tygodniu Międzypokoleniowym i… już zbieramy pomysły na przyszłoroczne wydarzenia!

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w każdym wieku” – to hasło przyświecało tegorocznej kampanii łączącej wszystkich, którym bliska jest idea integracji międzypokoleniowej. W dniach 24–30 kwietnia 2023 r. w placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku zorganizowaliśmy m.in. spotkanie seniorów z młodzieżą „Codzienności PRL” (uznane za jedno z najciekawszych – spośród ponad 100! – warszawskich wydarzeń Tygodnia Międzypokoleniowego), a także koncert Marcina Stycznia, prezentację poezji grupy Akant, warsztaty florystyczne, szydełkowania i rękodzieła oraz inne spotkania, m.in. z zegarmistrzem i sową Jadwigą.

Relacje z wydarzeń zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną na Targówku w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego:

Jak się żyło w czasach PRL-u?

Marcin Styczeń spełniał muzyczne życzenia

Warsztaty florystyczne „Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca – ludzie potrzebują ciepła przyjaźni” w W2 i BD53

Spotkanie z zegarmistrzem w W98

Międzypokoleniowe szydełkowanie w W37