Międzypokoleniowe spotkanie z sową Jadwigą

27.04.2023 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyło się spotkanie z sową Jadwigą. W związku z obchodami Tygodnia Międzypokoleniowego tym razem do wspólnych działań zaprosiliśmy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami i dziadkami.

Czytaliśmy książkę Paula McCartneya „Hej, Przedziadku!”, której tekst był doskonałą inspiracją do zabawy z dziećmi, a dorośli towarzyszyli nam w wyobrażonej podróży. Później przenieśliśmy się w przeszłość, do czasów PRL-u. Przedszkolaki poznały publikacje z czasów dzieciństwa i młodości ich dziadków. Było dużo zachwytów nad książkami z przeszłości, które zostały zilustrowane przez wspaniałych artystów z Polskiej Szkoły Ilustracji. Dziadkowie i rodzice sięgnęli po nie z sentymentem, a dzieci z wielką ciekawością.

Na zakończenie nasi mali uczestnicy wraz z rodzicami i dziadkami zajęli się ozdabianiem – metodą decoupage – drewnianej ramki na zdjęcie. Wszystkim rodzinom, które nas odwiedziły, zrobiliśmy wspólne, międzypokoleniowe zdjęcie, które mogą włożyć w przygotowaną przez siebie ramkę.

Wszystkim uczestnikom naszego spotkania – tym małym i tym dorosłym – dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zajęcia i za wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu z sową Jadwigą!