Warsztaty florystyczne „Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca – ludzie potrzebują ciepła przyjaźni” w W2 i BD53


W ramach Tygodnia Międzypokoleniowego w Warszawie (24–30 kwietnia 2023 r.) Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 zorganizowały 25 kwietnia warsztaty florystyczne pt. „Kwiaty nie zakwitną bez ciepła słońca – ludzie potrzebują ciepła przyjaźni” (cytat autorstwa Phila Bosmansa).

Spotkanie rozpoczęłyśmy od rozmowy o osobach, które uważamy za przyjaciół. Okazało się, że nasi goście znaleźli bratnie dusze w różnych okresach swojego życia – jedni już w przedszkolu, inni w szkole podstawowej lub liceum. Jeszcze innym udało się znaleźć przyjaciela w pracy lub gdy przeszli na emeryturę. Zgodnie stwierdziliśmy, że posiadanie prawdziwego przyjaciela czyni nasze życie lepszym i weselszym.

Po rozmowie przystąpiliśmy do drugiej części naszego spotkania – warsztatów florystycznych. Wszyscy wybrali dla siebie sadzonki roślin, z których stworzyli kompozycje kwiatowe. Każdy wyszedł z naszych warsztatów zadowolony. Mamy nadzieję, że posadzone w bibliotece rośliny będą ogrzewać się w cieple słońca na domowych parapetach.

Było nam bardzo miło gościć osoby w różnym wieku (seniorów, w średnim wieku, ludzi młodych i dzieci). Wspólnie potwierdziliśmy, że „Prawdziwych przyjaciół poznajemy w każdym wieku”. Wszystkim życzymy, by mogli ogrzewać się w promieniach przyjaźni.

Do zobaczenia za rok na kolejnym spotkaniu międzypokoleniowym!

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!