Nominacja w konkursie Słoneczniki!


Słoneczna wiadomość – nasz projekt został nominowany w konkursie Słoneczniki na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0–14 lat! Serdecznie dziękujemy za tę wspaniałą nominację!

Trwa głosowanie internetowe. Zachęcamy do oddania głosu na projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”. Jesteśmy nominowani w kategoriach „Język” i „Logika”.

Kliknij, aby zagłosować w konkursie Słoneczniki

Konkurs organizuje portal CzasDzieci.pl.

– Chcemy docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką – wyjaśniają organizatorzy. Pod uwagę brane są takie kryteria, jak ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka i atrakcyjność inicjatywy, oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.

Projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję” zrealizowaliśmy w ramach II edycji Funduszu Edukacji Kulturalnej 2022. W ramach projektu odbyły się spotkania i działania poruszające temat wielokulturowości. Jakie korzyści z niej wynikają? Czym może skutkować jej brak? Nad odpowiedziami zastanowiliśmy się wspólnie z uczestnikami podczas:

Dzieci i młodzież stworzyły plakat promujący wielokulturowość, inspirując się literaturą na ten temat. Wszystkie plakaty można było obejrzeć na wystawie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 przy ul. Suwalskiej 11.

Ponadto w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 odbyły się wielokulturowe warsztaty „Dzieci świata”, a w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 – mikołajki.

Głosowanie internetowe w konkursie Słoneczniki trwa do 3 września 2023 r. Wyniki zostaną ogłoszone we wrześniu podczas uroczystej gali.

W 2022 r. do nagrody Słoneczniki zostały nominowane nasze biblioteczne podróże online „Z krainy książek w daleki świat”. Znaleźliśmy się w gronie 15 najbardziej rozwojowych warszawskich inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii „Przyroda”.

Więcej inf. o konkursie Słoneczniki

na plakacie dzieci z różnych kultur i opis działań w ramach projektu wielokulturowo - bo taki jest świat - poznaję i akceptuję