Relacja ze spotkań autorskich z Barbarą Gawryluk w BD40

2 grudnia 2022 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 40 odbyły się dwa spotkania z Barbarą Gawryluk – autorką książek dla dzieci, dziennikarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej.

Pisarka opowiadała o swojej twórczości, m.in. o książce pt. „Teraz tu jest nasz dom” („Tепер наш дім тут”) podejmującej tematykę wojny w Ukrainie, a także o utworze pt. „Dżok. Legenda o psiej wierności”.

Warto wspomnieć, że to właśnie Barbara Gawryluk przetłumaczyła z języka szwedzkiego wszystkie części serii Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

Spotkania zostały przeprowadzone w ramach projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, który finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.