Relacja ze spotkania autorskiego z Joanną Olech w BD12


21 listopada 2022 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech – autorką wielu książek dla dzieci, znaną przede wszystkim z kultowej już książki „Dynastia Miziołków”.

Jak naprawdę nazywa się Miziołek? Kim jest Mamiszon? Co lubi Papiszon? Jak rozpoczęła się historia słynnej Dynastii Miziołków? To tylko kilka z wielu pytań, na które mogliśmy usłyszeć odpowiedź podczas spotkania z pisarką. Nie obyło się również bez pięknych ilustracji, które spontanicznie tworzyła dla nas Pani Joanna. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że jest nie tylko wspaniałą pisarką, ale równie doskonałą ilustratorką i artystką. Podczas spotkania było mnóstwo zabaw i zgadywanek, a każdy, kto znał odpowiedź na zadane pytanie, mógł dostać małe co nieco.

Spotkanie było częścią projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, który finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.