Spotkanie autorskie z Agnieszką Kazałą w BD12


W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 ruszył projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję” finansowany przez m.st. Warszawa w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej. W ramach projektu 22 września odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Kazałą – autorką wielu książek dla dzieci, ilustratorką i wydawcą.

Podczas spotkania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 398 oraz Szkoły Podstawowej JP II poznały kulisy pracy pisarki, a ponadto wraz z nią udały się w podróż po różnych kulturach świata. Wielokulturowości uczyliśmy się dzięki przyniesionym przez autorkę przedmiotom pochodzącym z różnych kontynentów. I tak obrus przeniósł nas do Afryki. Dowiedzieliśmy się, że zrobiony jest z tkaniny sprzedawanej w podwójnej objętości tak, aby kupiec mógł ją później przeciąć i obdarować nią przyjaciela. Do Japonii przeniósł nas teatrzyk Kamishibai, dzięki któremu wysłuchaliśmy opowieści napisanych przez autorkę.

Spotkanie było bardzo udane. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki pani Agnieszki Kazały i dostać autograf.

 

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.