Wojciech Widłak w BD12 – spotkanie autorskie


Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 realizujemy projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, finansowany przez m.st. Warszawę: http://www.um.warszawa.pl  w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

W ramach projektu w październiku odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem – autorem wielu książek dla dzieci, znanym przede wszystkim z cyklu o Panu Kuleczce.

Tym razem nasz gość wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 114 zastanawiał się nad tym, czym jest czas. Co to pojęcie tak naprawdę znaczy dla ucznia, a co dla przedszkolaka? Jak i czym mierzymy czas? O czym nam mówi? Jak postrzegany jest w innych kulturach? Dlaczego czas jest inny na różnych kontynentach? Te rozważania zaprowadziły nas prosto do książki, a właściwie książek Pana Wojciecha Widłaka, w których raz po raz powraca ten temat, a mali bohaterowie muszą poradzić sobie z czasem, który tak szybko umyka.

Kulminacyjnym punktem spotkania były oczywiście autografy, wspólne zdjęcia. Chętni mogli kupić egzemplarz książki pisarza.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!