Wojciech Widłak w BD12 – spotkanie autorskie


Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 realizujemy projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, finansowany przez m.st. Warszawę: http://www.um.warszawa.pl  w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

W ramach projektu w październiku odbyło się spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem – autorem wielu książek dla dzieci, znanym przede wszystkim z cyklu o Panu Kuleczce.

Tym razem nasz gość wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 114 zastanawiał się nad tym, czym jest czas. Co to pojęcie tak naprawdę znaczy dla ucznia, a co dla przedszkolaka? Jak i czym mierzymy czas? O czym nam mówi? Jak postrzegany jest w innych kulturach? Dlaczego czas jest inny na różnych kontynentach? Te rozważania zaprowadziły nas prosto do książki, a właściwie książek Pana Wojciecha Widłaka, w których raz po raz powraca ten temat, a mali bohaterowie muszą poradzić sobie z czasem, który tak szybko umyka.

Kulminacyjnym punktem spotkania były oczywiście autografy, wspólne zdjęcia. Chętni mogli kupić egzemplarz książki pisarza.