Czwartek poetycko-muzyczny – włoski koncert walentynkowy


calendar_today 12.02.2026
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85)

W tłusty czwartek zapraszamy Państwa na walentynkowy wieczór z piosenką włoską!

Włosko-polski duet John Abbagnale i Adam Kulis wykona dla Państwa włoskie przeboje dla zakochanych, w tym „O sole mio”, „Volare”, „Quando, quando, quando”, „Che sarà”, „L’italiano (lasciatemi cantare)”, „Bella ciao”, „Buona sera”.

John Abbagnale to rodowity Włoch z Neapolu z ujmującym głosem i włoskim temperamentem. W swojej karierze występował z wieloma muzykami, zarówno we Włoszech, jak i w Polsce. Obecnie mieszka na stałe w Polsce.

Adam Kulis to gitarzysta, aranżer i kompozytor kochający muzykę śródziemnomorską. Koncertował w Polsce i za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Słowacji i Izraelu. Przed kilku laty występował w kilku odcinkach programu „Jaka to melodia”, które były poświęcone muzyce włoskiej.

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy Kazimierza Nowackiego z Grupy Poetyckiej Akant, który przedstawi wiersze własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadzi i rozpocznie krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

Dysponujemy pętlą indukcyjną. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wydarzeniu przy pomocy tego urządzenia prosimy o wiadomość (najpóźniej na 7 dni przed wydarzeniem) na adres wydarzenia@multibiblioteka.waw.pl

włoski koncert walentynkowy plakat

Wakacyjne godziny otwarcia
W okresie wakacyjnym (1 lipca – 28 sierpnia 2026 r.) wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
– poniedziałek, wtorek, środa: 12.00–19.00,
– czwartek, piątek: 9.00–16.00.

Książkomaty jak zawsze będą czynne całodobowo.

Serdecznie zapraszamy!