„Czarownica Magda i…” – bajki w teatrzyku Kamishibai

Seria pełnych empatii opowieści w formie bajek w teatrzyku Kamishibai zabierze Was niedaleko, dokładnie tam, gdzie za niewielkim miasteczkiem mieszka dobra czarownica – Magda. Będziecie mieli okazję poznać kłopoty ptasiej rodziny, dowiedzieć się, co doskwiera Księżycowi podczas nocnej wędrówki po niebie i jakie zmartwienie ma ślimaczek Gucio. Spotkacie czarnego Kota i babcię Zosię, która robi najlepsze na świecie pierożki z jagodami. Przyjrzycie się również temu, jak nie należy robić porządków, by nie zaśmiecać środowiska oraz zajrzycie także do biblioteki w Noc Bibliotek.

Cykl bajek stworzonych przez Agnieszkę Kazałę (pisarkę, graficzkę) powstał w ramach projektu „Przede wszystkim empatia. Czarownica Magda – bajka w kilku odsłonach” zgłoszonego do programu Mobilni w kulturze. Opracowanie i wydanie dofinansowano z funduszy m.st. Warszawy. Zrealizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

„Czarownica Magda i… ptasia rodzina”
„Czarownica Magda i… śmieci!”
„Czarownica Magda i… Noc Bibliotek!”
„Czarownica Magda i… wycofany Gucio”
„Czarownica Magda i… Księżyc”
„Czarownica Magda i… pierożki z jagodami”

Zachęcamy również do wypożyczenia książki o przygodach Czarownicy Magdy.

Sprawdź w katalogu online dostępność książki Agnieszki Kazały pt. „Czarownica Magda”

obrazek przedstawiający czarownicę Magdę w kapeluszu i z miotłą - czarownica stoi na tle gór

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.