„Czarownica Magda i… wycofany Gucio” – Bajki w teatrzyku Kamishibai

Czy można uratować świat? Chyba nie cały. Ale jakiś mały jego kawałeczek – owszem. I to nie za pomocą czarów, ale dobrym sercem. Czarownica Magda jest jedyna w swoim rodzaju.

Seria pełnych empatii opowieści w formie bajek w teatrzyku Kamishibai zabierze Was niedaleko, dokładnie tam, gdzie za niewielkim miasteczkiem mieszka dobra czarownica – Magda. Będziecie mieli okazję poznać kłopoty ptasiej rodziny, dowiedzieć się, co doskwiera Księżycowi podczas nocnej wędrówki po niebie i jakie zmartwienie ma ślimaczek Gucio. Spotkacie czarnego Kota i babcię Zosię, która robi najlepsze na świecie pierożki z jagodami. Przyjrzycie się również temu, jak nie należy robić porządków, by nie zaśmiecać środowiska oraz zajrzycie także do biblioteki w Noc Bibliotek.

Dziś serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania bajki pt. „Czarownica Magda i… wycofany Gucio”.

Bajka powstała w ramach projektu: „Przede wszystkim empatia. Czarownica Magda – bajka w kilku odsłonach” zgłoszonego do programu Mobilni w kulturze. Opracowanie i wydanie dofinansowano z funduszy m.st. Warszawy. Zrealizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.