„Czarownica Magda i… śmieci!” – Bajki w teatrzyku Kamishibai


Czy można uratować świat? Chyba nie cały. Ale jakiś mały jego kawałeczek – owszem. I to nie za pomocą czarów, ale dobrym sercem. Czarownica Magda jest jedyna w swoim rodzaju.

Seria pełnych empatii opowieści w formie bajek w teatrzyku Kamishibai zabierze Was niedaleko, dokładnie tam, gdzie za niewielkim miasteczkiem mieszka dobra czarownica – Magda. Będziecie mieli okazję poznać kłopoty ptasiej rodziny, dowiedzieć się, co doskwiera Księżycowi podczas nocnej wędrówki po niebie i jakie zmartwienie ma ślimaczek Gucio. Spotkacie czarnego Kota i babcię Zosię, która robi najlepsze na świecie pierożki z jagodami. Przyjrzycie się również temu, jak nie należy robić porządków, by nie zaśmiecać środowiska oraz zajrzycie także do biblioteki w Noc Bibliotek.

Dziś serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania bajki pt. „Czarownica Magda i… śmieci!”.

Bajka powstała w ramach projektu: „Przede wszystkim empatia. Czarownica Magda – bajka w kilku odsłonach” zgłoszonego do programu Mobilni w kulturze. Opracowanie i wydanie dofinansowano z funduszy m.st. Warszawy. Zrealizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.