„Bajki z okienka”, czyli spotkanie z teatrzykiem Kamishibai w BD65

13 marca br. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się niezwykłe spotkanie z teatrzykiem Kamishibai, w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 120.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka) jest tradycyjną sztuką opowiadania historii, która wywodzi się z Japonii. Bajki, historie opowiadane są za pomocą obrazkowych plansz z tekstem na odwrocie, które zamieszczone są w drewnianej skrzynce imitującej scenę. Kamishibai nazywany jest też teatrem ilustracji  lub teatrem obrazkowym.

Nasi mili goście z uwagą wysłuchali i obejrzeli dwie opowiastki:  „Sztukę latania”  i  „O chłopcu, który pragnął być dinozaurem”. Historyjki były bardzo pouczające i wzbudziły zainteresowanie wśród dzieci.

Obie bajki powstały w ramach projektu „Twórczy Targówek – bajka z okienka – młodzież pisze i ilustruje bajki Kamishibai dla przedszkolaków”, zrealizowanym  przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek  m.st. Warszawy w partnerstwie z CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana, Przedszkolem Integracyjnym nr 120 oraz Wydawnictwem Literackim Białe Pióro.

Dziękujemy za miłe spotkanie!