Wystawa „Tropiciele z Targówka” w BD52


Od 10 kwietnia wystawę miniprzewodników powstałych w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” można podziwiać w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 (ul. Rembielińska 6a).

Prace stworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca. Co wytropili podczas spacerów z varsavianistą Krzysztofem Gajdą ze Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy Kolejka Marecka? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą piękną wystawą!

W otwarciu wystawy uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99, a także dzieci z Przedszkola nr 156.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne. Koncert bardzo się dzieciom spodobał, a po chwili… również i one wystąpiły na bibliotecznej scenie. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne wykonanie na bis jednego z utworów. Muzyczne połączenie kilkulatków z kilkunastolatkami wywołało gromkie owacje.

Przewodniki po Targówku powstały w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt „Tropiciele z Targówka” finansowało m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Więcej informacji o projekcie „Tropiciele z Targówka”