Spotkanie z Alicją Patey-Grabowską

calendar_today 09.05.2023
schedule12.30
location_onBiblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 (ul. Bazyliańska 6)

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Alicją Patey-Grabowską, podczas którego porozmawiamy o poezji i historii. Posłuchamy również wierszy patriotycznych Autorki.

Alicja Patey-Grabowska jest poetką, tłumaczką, autorką sztuk scenicznych i utworów dla dzieci, krytykiem literackim. Propaguje polską poezję w kraju i za granicą, za co otrzymała w 1997 r. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki.

Prowadzi warsztaty literackie dla różnych odbiorców: w bibliotekach, szpitalach, domach dziecka; udziela się charytatywnie. Debiutowała w 1961 r. wierszami w Almanachu Młodych, a w 1969 r. wydała pierwszy zbiór poezji pt. „Z kręgu”.

Spotkanie odbędzie się w ramach 20. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

plakat promujący spotkanie z Alicją Patey-Grabowską (9.05.2023, godz. 12.30, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6), rozmowa o poezji i historii, Autorka zaprezentuje m.in. swoje wiersze patriotyczne