Czwartek poetycko-muzyczny w Czytelni – koncert Marcina Stycznia


calendar_today 27.04.2023
schedule18.00
location_onCzytelnia Naukowa nr I (ul. św. Wincentego 85)

Specjalnym gościem kwietniowego spotkania w Czytelni Naukowej nr I będzie Marcin Styczeń – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Występuje na scenie od ponad 20 lat, koncertuje w kraju i za granicą. Jego artystyczny dorobek to 11 płyt. Pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 r.

Zaplanowaliśmy koncert wyjątkowy – to Publiczność będzie decydować o jego przebiegu.
NA ŻYCZENIE WIDZÓW Marcin Styczeń zagra KAŻDY UTWÓR wybrany ze swojego repertuaru, czyli z ponad 150 piosenek. Przybywajcie i wybierajcie!

Więcej inf. o piosenkach Marcina Stycznia: www.marcinstyczen.pl

Marcin Styczeń jest także gospodarzem audycji „Każesz mi śpiewać”, która jest emitowana w każdy wtorek w RDC Polskie Radio. W lutym 2023 r. specjalnym gościem audycji był Jacek Gutry, który opowiadał o koncertach w Czytelni Naukowej na Targówku.

Posłuchaj audycji o Czwartkach poetycko-muzycznych w Czytelni

Koncert poprzedzi prezentacja wierszy dwóch pań z grupy poetyckiej Akant – Danuty Chyły i Danuty Ziębińskiej, które przedstawią wybrane utwory własnego autorstwa.

Wieczór, jak co miesiąc, rozpocznie krótkim występem artystycznym i poprowadzi Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Koncert zaplanowano do godz. 19.40.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Działanie realizowane w ramach obchodów Tygodnia Międzypokoleniowego (24-30 kwietnia 2023 r.).

na plakacie zdjęcia Marcina Stycznia i Jacka Gutrego; spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w czytelni naukowej nr 1 przy ul. św. Wincentego 85

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.