Wystawa przewodników. Projekt „Tropiciele z Targówka”


Zapowiadaliśmy niedawno, że przed nami coś, co olśni mieszkańców Targówka – i nie tylko! A zatem… Oto olśniewająca wystawa przewodników po tej pięknej dzielnicy! Stworzyli je uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca w ramach projektu „Tropiciele z Targówka”. Co wytropili podczas spacerów z varsavianistą Krzysztofem Gajdą (Kolejna Marecka – Zaciekawiamy historią)? Z jakimi pisarzami się spotkali, by z ich książek i porad zaczerpnąć inspiracje do opracowania własnych arcydzieł?

Odpowiedzi znajdziecie m.in. w relacji z finału projektu.

Wystawę można oglądać w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert (ul. św. Wincentego 85) w godzinach otwarcia. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac – zachwycają! Widać, ile serca włożono w ich przygotowanie. Prezentują się przepięknie. Wystawa zagości także w innych placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku.

W wernisażu wystawy 20 grudnia 2023 r. w Czytelni uczestniczyli:

  • p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Tomasz Kowalski,
  • Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Grażyna Strzelczak-Batkowska,
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 Maria Walczak,
  • nauczyciel Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 Magdalena Woźniak,
  • koordynator ds. wolontariatu Biblioteki Publicznej na Targówku Joanna Prażmowska,
  • uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99.

Przewodniki po Targówku powstały w ramach projektu „Tropiciele z Targówka” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 99 im. Małego Powstańca.

Projekt „Tropiciele z Targówka” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.