Warsztaty z Magdaleną Keler z zakresu terapii pedagogicznej

W ramach realizacji projektu „Twórczy Targówek – bajka z okienka – młodzież pisze i ilustruje bajki Kamishibai dla przedszkolaków” dla uczniów z CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana zorganizowane zostały w maju zajęcia z zakresu terapii pedagogicznej, które poprowadziła Pani Magdalena Keler – bajkoterapeutka, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, terapeutka pedagogiczna. Pierwsza tura zajęć odbyła się w Liceum, druga w Przedszkolu Integracyjnym nr 120.

Poza rozwijaniem kompetencji twórczych (literackich, plastycznych, edytorskich) u licealistów uznaliśmy, że równie ważną rolę odgrywa rozwijanie kompetencji miękkich – uwrażliwienie na empatię, na drugiego człowieka, jak również na siebie. Zależało nam, aby młodzież i przedszkolaki znalazły płaszczyznę do poznania się, komunikacji i dialogu oraz aby dzieci powiedziały licealistom jakie bajki chciałyby słuchać i oglądać w teatrzyku Kamishibai.

Udało się! Przedszkolaki i młodzież porozumiały się. Licealiści dowiedzieli się o jakich bajkach marzą dzieci. Mając tę wiedzę uczniowie rozpoczynają kolejny etap projektu – tworzenie bajek w formie kart narracyjnych Kamishibai (pisanie tekstów i wykonywanie ilustracji).

Projekt „Twórczy Targówek – bajka z okienka – młodzież pisze i ilustruje bajki Kamishibai dla przedszkolaków” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana, Przedszkolem Integracyjnym nr 120 oraz Wydawnictwem Literackim Białe Pióro. Projekt finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.