Warsztaty o odpadach w BD53. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”

15 lipca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 uczniowie uczestniczący w akcji „Lato w Mieście” wzięli udział w spotkaniu z ekspertem ds. edukacji ekologicznej, Sławomirem Brzózkiem – dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożycielem inicjatywy Faceci w Zieleni. Tym razem tematem warsztatów w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” były odpady.

Co można zrobić, żeby wytwarzać mniej odpadów? Jak powinno się je segregować? Uczestnicy spotkania wykazali się dużą wiedzą. Chętnie dzielili się również pomysłami dotyczącymi m.in. używania opakowań i pojemników wielokrotnego użytku.

Emocjonującą rozmowę urozmaiciły zabawy ruchowe, m.in. pantomima.

Po warsztatach każdy otrzymał w prezencie nasionka.

Aktualnie w placówkach Biblioteki prowadzona jest zbiórka baterii w ramach realizacji projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”. Będziemy Państwa informować o dalszych etapach realizacji projektu, m.in. o kolejnych warsztatach.

Projekt „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!