Warsztaty o niemarnowaniu wody i energii w W29. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”

20.10.2022 r. gościem Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 był Pan Sławomir Brzózek – ekspert ds. edukacji ekologicznej, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS i współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca przy ul. Bartniczej 2.

Na warsztatach dzieci dowiedziały się m. in., czym jest środowisko, jaką rolę pełni woda w organizmie człowieka, co grozi za zaśmiecanie środowiska. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były bardzo zainteresowane poruszanymi tematami. Zadawały dużo pytań.

Na zakończenie dostały nasionka. Warsztatom towarzyszyła zbiórka zużytych baterii.

Spotkanie było częścią projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansowanego przez m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.