Warsztaty o niemarnowaniu wody i energii w BD52. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”


20 października 2022 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyły się warsztaty ekologiczne, w których wzięły udział dzieci z SPS 99. Zajęcia poprowadził Sławomir Brzózek – ekspert ds. edukacji ekologicznej, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni.

Dzieci miały okazję porozmawiać z fachowcem na temat oszczędzania wody i energii elektrycznej. Najważniejszym przesłaniem zajęć było to, że każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska. Wystarczy wprowadzić pewne zasady, które w prosty sposób pozwolą nam żyć ekologicznie. Używanie kubka podczas mycia zębów, zakręcanie wody podczas golenia czy wyjmowanie z gniazd ładowarek do sprzętów elektronicznych to dobre nawyki, które powinniśmy stosować codziennie. Mamy nadzieję, że każdy uczestnik warsztatów wyszedł z nich z przekonaniem, że warto jest coś zrobić dla naszej planety.

Podczas spotkania przeprowadzona została zbiórka zużytych baterii. Uczniowie nazbierali ich bardzo dużo i przynieśli w dużej torbie.

Każdy uczestnik otrzymał w prezencie nasionka kwiatów do zasadzenia w doniczce lub ogródku.

Warsztatom towarzyszyła wystawka książek o tematyce ekologicznej.

Spotkanie było częścią projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.