Warsztaty o niemarnowaniu energii w CN1 i WP130. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”


6 października 2022 r. w Czytelni Naukowej nr 1 i Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”.

Tym razem prowadzący je Sławomir Brzózek, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni spotkał się z uczniami I i II klasy XLVI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego. Rozmowa dotyczyła energii. Co można zrobić na co dzień, żeby jej nie marnować? Młodzież dzieliła się pomysłami, a także uważnie słuchała wskazówek i przemyśleń Sławomira Brzózka.

Przekazujemy kilka rad ze spotkania:

  • Nie zostawiaj w gniazdku ładowarki, jeśli nie ładujesz laptopa, telefonu czy innych urządzeń!
  • Kiedy otwierasz lodówkę, to nie patrz w jej wnętrze zbyt długo, tylko sprawnie wyjmij to, czego potrzebujesz, i zamknij drzwi!
  • Korzystaj z publicznego transportu zbiorowego!

Warsztatom towarzyszyła:
– wystawka książek o tematyce ekologicznej,
– zbiórka zużytych baterii.

Uczestnicy warsztatów otrzymali symboliczny podarunek w postaci nasionek.

Projekt „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!