Warsztaty o energii w W85. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”


28 czerwca 2022 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odbyły się warsztaty w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i Książek”. Tym razem ekspert ds. edukacji ekologicznej, Sławomir Brzózek – dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni – rozmawiał z dziećmi z Przedszkola „Planeta Marzeń” o energii.

Mali goście dzięki potędze wyobraźni przenieśli się wehikułem czasu kilka godzin wstecz – do poranka. Co by było, gdyby rodzice obudzili ich, mówiąc, że… w domu nie ma prądu? Co więcej – na całym świecie nie ma prądu! To pytanie wywołało emocjonującą rozmowę. Urozmaicały ją rozmaite zabawy związane z tematem warsztatów.

Wszyscy mieli wiele pomysłów na to, jak postępować, żeby nie marnować energii.

Po warsztatach każde dziecko otrzymało w prezencie nasionka.

Aktualnie w placówkach Biblioteki prowadzona jest zbiórka baterii w ramach realizacji projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”. Będziemy Państwa informować o dalszych etapach realizacji projektu, m.in. o kolejnych warsztatach.

Projekt EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!