Spotkanie ze Sławomirem Brzózkiem w BD65. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”

13 października 2022 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się spotkanie ze Sławomirem Brzózkiem – ekspertem ds. edukacji ekologicznej, dyrektorem ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS i współzałożycielem inicjatywy Faceci w Zieleni.

W zajęciach dydaktycznych uczestniczyły pięciolatki z Przedszkola Integracyjnego nr 120. Tematem przewodnim była ochrona środowiska i niemarnowanie energii.

Jak możemy zmniejszać ilość zanieczyszczeń w powietrzu? Jak oszczędzać energię elektryczną? Jaki ma wpływ na nasze zdrowie picie wody? Czy jazda na rowerze jest ekologiczna? Na te i szereg innych pytań nasi mili goście uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Dzieci wykazały się też sporą wiedzą z zakresu praktycznego podejścia do ochrony środowiska, dzięki czemu wywiązała się ciekawa dyskusja.

Po warsztatach każdy otrzymał w prezencie nasionka.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansowanego przez m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.