„EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” – spotkania ze Sławomirem Brzózką w BD12


Ekologia to bardzo ważny temat dla każdego człowieka. Z tego powodu 22 listopada w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odbyły się warsztaty międzypokoleniowe o tematyce ekologicznej. Natomiast 30 listopada gościliśmy młodzież z CXXXVII Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana Warszawa również na warsztatach o tej tematyce. Spotkania odbyły się w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”, który finansuje m.st. Warszawa w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Zajęcia poprowadził pan Sławomir Brzózek, ekspert do spraw edukacji ekologicznej. Podczas warsztatów wywiązała się „burza mózgów” dotycząca sposobów na wytworzenie jak największej ilości energii tak, aby nie szkodzić naszej Planecie. Pan Brzózek uświadamiał jak ważne jest efektywne wykorzystanie energii, którą już mamy.

Podczas pracy w grupach młodzież przedstawiała sposoby na to, co zrobić aby  zaoszczędzić jak najwięcej energii w konkretnym miejscu np. szkole, zakładzie pracy, itp. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy m.in. jak wietrzyć pomieszczenia podczas chłodów, aby oddychać świeżym powietrzem i jednocześnie nie wychładzać pomieszczeń.

Na zakończenie zajęć uczestnicy spotkań dostali nasionka kwiatów.