EkoBiblioteka w W60 – warsztaty ekologiczne i ekowarsztaty rękodzielnicze

29 września w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60  w ramach Warszawskich Dni Seniora odbyło się działanie pod nazwą „EkoBiblioteka”.

Wydarzenie składało się z dwóch części:

• warsztatów ekologicznych, które poprowadził Pan Sławomir Brzózek, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni, w czasie których wywiązała się dyskusja na temat gospodarki odpadami oraz oszczędności energii.Warsztatom  towarzyszyła:
    – wystawka książek o tematyce ekologicznej,
    – zbiórka zużytych baterii.
    Uczestnicy warsztatów otrzymali symboliczny podarunek w postaci nasionek.
  • warsztatów  rękodzielniczych podczas których daliśmy książkom „drugie życie”  –  wykonaliśmy breloczki i  trójwymiarowe zakładki do książek w formie kwiatków (kwiatki mogą również stanowić ozdobę flakonów).

Warsztaty ekologiczne zrealizowane zostały w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”, który finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl z Funduszu Edukacji Kulturalnej, natomiast warsztaty rękodzielnicze w ramach cyklu spotkań „Z pasją i inspiracją. Robótki ręczne” prowadzonego w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.