XV Festyn Rodzinny „Z Gałczyńskim po Polsce” i warsztaty literacko-plastyczne „Słodycz na języku, klej na pędzlu”


Uwielbiamy takie popołudnia! Spotkania w blasku słońca z naszymi Kochanymi Czytelnikami to dla nas pełnia szczęścia 😊

7 czerwca 2024 r. byliśmy na XV Festynie Rodzinnym „Z Gałczyńskim po Polsce”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (ul. Balkonowa 4).

Przy stoisku Biblioteki Agnieszka Kazała (graficzka, ilustratorka mieszkająca i tworząca na Targówku) poprowadziła literacko-plastyczne warsztaty międzypokoleniowe w ramach projektu „Mowa nie trawa – pielęgnujmy ogród języka ojczystego”.

W części literackiej na warsztat zostały wzięte słodkie wersy w prozie i poezji, nawiązując w ten sposób do poezji Gałczyńskiego (na stoisku były książki bibliotecznej z wierszami Gałczyńskiego dla dzieci) i twórczości Agnieszki Kazały (na stoisku były bajki napisane prozą o pomaganiu, empatii i obowiązkach). Spośród przygotowanych cytatów (w załączeniu) uczestnicy wybierali sobie ten, który im się spodobał, a następnie dyskutowali na jego temat.

W części plastycznej warsztatu uczestnicy tworzyli tabliczki z cytatem z książek Agnieszki Kazały. Swoje dzieła zdobili motywami kwiatowymi, by nawiązać do tematu przewodniego Pikniku – „Warszawa w kwiatach”.

Poza tym „częstowaliśmy” uczestników festynu książkami w ramach bookcrossingu i prowadziliśmy warsztaty decoupage.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na Festyn! Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tak świetnym wydarzeniu!

Projekt „Mowa nie trawa – pielęgnujmy ogród języka ojczystego” realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z Wydawnictwem Literackim Białe Pióro.

logo ministerstwo kulturyDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.

 

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.