Warsztaty literacko-plastyczne w BD65

3 kwietnia Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła grupę pięciolatków z Przedszkola Integracyjnego nr 120. Przedszkolaki nie po raz były w naszej Bibliotece (co nas niezmiernie cieszy) i na samym wstępie z dumą i radością poinformowały nas o tym.

W pierwszej części spotkania przypomniana została historia Kamishibai (skąd pochodzi, ile ma lat, jak to się stało, że ta forma kreatywnego czytania pojawiła się w Europie), a następnie w teatrzyku przedstawione były trzy bajki. Dzieci poznały:
– przygody mieszkańców oceanu (bajka „Tyci wielorybek”),
– konsekwencje niespodziewanej wizyty myszki Pysi w norce Rubinki (bajka pt. „Mysie spotkanie”),
– krasnala i wróżkę oraz ich wspólne „malowanie” pogody (bajka pt. „O krasnoludku, który nie mieszkał w ogródku”).

Powyższe bajki powstały w ramach projektu „Twórczy Targówek – bajka z okienka – młodzież pisze i ilustruje bajki Kamishibai dla przedszkolaków”,  który został zrealizowany  w 2022 roku przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek  m.st. Warszawy w partnerstwie z CXXXVII Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana, Przedszkolem Integracyjnym nr 120 oraz Wydawnictwem Literackim Białe Pióro.

W drugiej części warsztatów dzieci przyozdobiły techniką decoupage podstawki pod kubki. I tak na drewnianych podstawkach pojawiły się kolorowe motywy świąteczne (zajączki wielkanocne) i wiosenne (motylki, kwiaty).

Pod koniec spotkania złożyliśmy sobie nawzajem życzenia: Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!