Zimowe bajki i baśnie w W85


9 stycznia 2024 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 gościliśmy grupę najmłodszych przedszkolaków z Przedszkola „Ciuchcia Puch – Puch”. Spotkania z przedszkolakami odbywają się co miesiąc.

Tym razem tematem spotkania były bajki i baśnie, których akcja dzieje się ZIMĄ. Z dużym przejęciem dzieci słuchały przepięknych baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena o okrutnej „Królowej śniegu”, o biednej, małej „Dziewczynce z zapałkami” i o „Jodełce”, która bardzo chciała być piękna. Na zakończenie spotkania z baśniami dzieci wysłuchały bajki o pięknej długowłosej dziewczynce imieniem „Roszpunka” autorstwa braci Grimm. To historia dziewczynki, która została zamknięta w wysokiej wieży przez złą czarownicę. Spotkanie przebiegało w wyjątkowej atmosferze, bo na dworze był silny mróz, a w powietrzu zaczęły wirować pierwsze płatki śniegu….. tylko w oddali nie było słychać pomruku białych niedźwiedzi ani dzwonków srebrzystych sań Królowej Śniegu.

Wychodząc wszystkie dzieci obiecały, że następnym razem znów przyjdą do biblioteki, żeby posłuchać kolejnych ciekawych bajek i baśni.