„Zima w mieście” 2024 w BD65


W tym roku „Zima w mieście” w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 była tematycznie związana z przepiękną zimową aurą trwającą prawie do końca ferii. Naszymi gośćmi były grupy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 41, a także indywidualni czytelnicy w różnym wieku, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach rękodzieła.

Tematem wiodącym spotkań były sporty zimowe – zarówno te uprawiane amatorsko, jak i te będące dyscyplinami sportowymi na zawodach i olimpiadach. Dzięki naszej wyobraźni i dotychczasowym doświadczeniom dyskutowaliśmy o różnych formach spędzania czasu na świeżym powietrzu z uwzględnieniem zimowej aktywności. Podczas zajęć nie zabrakło opowiastek o bezpieczeństwie w czasie ferii. Prezentacja audiowizualna „Sporty zimowe” i filmy z zawodów sportowych uzupełniały nasze spotkania. Zajęcia kończyły się warsztatami plastycznymi, na których nasi mili artyści przy użyciu różnych technik wykonywali plakaty promujące zdrowy tryb życia z uwzględnieniem sportowych rekreacji.

Dziękujemy za miło spędzony czas!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.